All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ ir high resolution thermal camera ] match 416 Products.
1280x1024 Uncooled LWIR Thermal Camera Core with 12μm Pixel Pitch and 30~180mm Lens
| Digital Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz |
|---|---|
| Typical NETD: | ≤30mK |
| Pixel Pitch: | 12μm |
LWIR Thermal Night Vision Camera 384x288 17μm Thermal Camera Core
| Resolution: | 384x288/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
High Sensitivity MCT MWIR Infrared Camera Core With Proximity Board
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤17mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm |
Fast Integration Thermal Imaging Camera Module 384x288 17μM For Health Care
| Resolution: | 384x288 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.85W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Miniature VOx FPA Thermal Imaging Camera Core with 120x90 Resolution and 12μm Pixel Pitch for Ultra-Miniature SWaP-C Applications
| Spectral Range: | 8~14μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz |
| Resolution: | 120x90 |
25mm Lens Uncooled LWIR Thermal Module 640x512 12μm for Outdoor Detection
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
256x192 Resolution 12μm Pixel Size Uncooled Infrared Thermal Camera Module for Night Observation
| Resolution: | 256x192/12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Thermal Module For Drones 640x512 12μm Frame Rate 30Hz
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Radiometric Uncooled Thermal Imaging Module 640x512 Spectral Range 8~14μm for Drones
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Thermal Imaging Module Tiny Size 640x512 12uM For UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |

