All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ ir high resolution thermal camera ] match 416 Products.
Uncooled 640x512 / 12μM Thermal Imaging Camera Module For UAV / Drone Payloads
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| Typical NETD: | ≤40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled LWIR Infrared Thermal Module with 256x192 Resolution and 12μm Pixel Pitch for 8~14μm Spectral Range
| Frame Rate: | Thermography: 25Hz, Imaging: 50Hz |
|---|---|
| Resolution: | 256x192 |
| Output Data: | 14bit Raw |
Uncooled FPA Thermal Imaging Camera Core With 400x300 Infrared Detector
| Resolution: | 384x288 /17μm |
|---|---|
| NETD: | ≤50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Small Size Long Wave Thermal Imaging Core 400x300 COIN417G2
| Resolution: | 384x288 /17μm |
|---|---|
| NETD: | ≤50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
High Sensitivity MCT MWIR Camera Core 640x512 For Fast Integration
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤17mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm |
Fast Integration Thermal Imaging Camera Module 384x288 17μm for Health Care
| Resolution: | 384x288 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.85W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Infrared Thermal Camera Module Core 25Hz 30Hz for UAV Payloads
| Temperature Range: | -20℃~+550℃ (Customizable) |
|---|---|
| Temperature Accuracy: | ±2℃ Or ±2% |
| Resolution: | 640x512/17μm |
Clear Image Infrared Thermal Camera Module Core 640x512/17μm for ADAS
| Temperature Range: | -20℃~+550℃ (Customizable) |
|---|---|
| Temperature Accuracy: | ±2℃ Or ±2% |
| Resolution: | 640x512/17μm |
Long Wave 640x512 12μm Uncooled Thermal Camera Core for Wildlife Observation
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
TWIN612 Thermal Imaging Module Sharp & Clear Images with ±2℃ or ±2% Accuracy
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |

