All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ high resolution thermal camera module ] match 494 Products.
Fast Integration Thermal Imaging Camera Module 384x288 17μm for Health Care
| Resolution: | 384x288 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.85W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Clear Image Infrared Thermal Camera Module Core 640x512/17μm for ADAS
| Temperature Range: | -20℃~+550℃ (Customizable) |
|---|---|
| Temperature Accuracy: | ±2℃ Or ±2% |
| Resolution: | 640x512/17μm |
Manual Focus 640x512 Resolution Microbolometer Uncooled Thermal Imaging Module
| Typical NETD: | <40mK |
|---|---|
| Spectral Range: | 8μm To 14μm |
| Sensor: | Uncooled Focal Plane Arrays |
1280x1024 MCT MWIR Cooled Thermal Camera Module with 1~100Hz Frame Rate
| Resolution: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| NETD: | ≤20mK |
LWIR Thermal Imaging Module With Temperature Measurement Accuracy of ±2℃ or ±2%
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LC260 256x192/12μm Thermal Camera Core for Human Body Temperature Measurement
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Temperature Range: | 20℃~50℃ |
Uncooled Thermal Camera Core 640x512 Resolution for Outdoor Animal Observation
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| Camera Lens: | Multiple Available |
| Weight: | <90g |
Light Weight 120x90 17μm Thermal Camera Core For Body Temperature Measurement
| Resolution: | 120x90 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 17μm |
| Temperature Range: | 20℃~50℃ |
High Sensitivity Thermal Camera Core Cooled Camera Module 640x512 / 15μm
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 15μm |
| NETD: | ≤15mK |
GAVIN615B Coold MWIR Thermal Camera Module
| Detector Type: | Cooled MCT IR Detector |
|---|---|
| Cryo Cooler: | RS046 |
| Resolution: | 640x512 |

