All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ high resolution thermal camera module ] match 494 Products.
Uncooled FPA Thermographic Thermal Camera Core 400x300 17um
| Resolution: | 384x288 /17μm |
|---|---|
| NETD: | ≤50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
640x512 15μm Cooled Camera Modules RS058 T2SL LWIR Camera Core
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤25mK |
| Spectral Range: | 7.7~9.5μm (LW) |
Cooled Uncooled Drone Thermal Camera Core 640x512 12um
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Lightweight LWIR Thermal Camera Core With 640x512 Uncooled Infrared Detectors
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Outdoor LWIR Thermal Camera Core 640x512 25.4mm×25.4mm×35mm
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
PLUG1212 High Stability 1280x1024 Uncooled Infrared Module For All Weather Conditions
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
320x256 Resolution 30μm Pixel Size Cooled Infrared Camera Module for Non-contact Gas Leakage Detection
| Product Size: | 142mm×58.5mm×80mm |
|---|---|
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
| Spectral Range: | 4.5±0.1μm~4.7±0.1μm |
640x512 15μm Cooled Camera Modules RS058 T2SL LWIR Camera Core
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤25mK |
| Spectral Range: | 7.7~9.5μm (LW) |
12μm 1280x1024 Uncooled Thermal Camera Sensor Module High Sensitivity
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Thermal Camera for Fever Detection, 400x300/17μm Thermal Imaging Core
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |

