All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ uncooled thermal security camera core ] match 305 Products.
Uncooled LWIR Infrared Thermal Imaging Module 640x512 / 12μm
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
1280x1024 12μm Uncooled VOx Microbolometer Module for Flexible Thermal Imaging Solutions
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR 640X512 / 12μm Thermal Imaging Core for Clear Imaging & AIoT Application
| Temperature Range: | -20℃~+550℃ (Customizable) |
|---|---|
| Temperature Accuracy: | ±3℃ Or ±3% |
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
Building Inspection IR Camera Module Thermal Imaging Core 640x512 / 17μm
| Technology: | Infrared |
|---|---|
| Material: | Vanadium Oxide |
| Size: | 44.5x44.5x36.6mm |
640x512 / 12μm LWIR Thermal Module Uncooled Multiple Standard Interfaces
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
120×90 Resolution 12μm Pixel Size Uncooled LWIR Thermal Camera Module with Universal Control Interfaces
| Digital Video Interface: | USB2.0 |
|---|---|
| Lens (HFOV/FL): | 50°/1.6mm |
| Output Data: | 14bit Raw |
640x512/12μm FPA Uncooled Infrared Detector Thermal Imaging
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
800x600 17μm Uncooled Infrared Detector for Thermal Imaging & Thermography
| Resolution: | 800x600 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Size: | 35x25x7.4mm |
400x300 12μm Thermal Infrared Detectors Uncooled VOx Microbolometer for Thermography
| Size: | 18x16x2.8mm |
|---|---|
| Weight: | <1.5g |
| Resolution: | 400x300 |
LWIR Fever Screening Thermal Camera Module 400x300/17μm for Medical Diagnosis
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |

