All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ uncooled thermal security camera core ] match 305 Products.
Fast Integration MCT MWIR Cooled Thermal Module 640x512/15μm
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
256×192/12μm Resolution Plug-in Thermal Camera with USB2.0 Interface and Focus Free Design
| Infrared Detector Resolution: | 256×192/12μm |
|---|---|
| Temperature Measurement Range: | -20℃~+550℃ |
| Digital Video Interface: | USB2.0 |
Security Monitoring MWIR Cooled Infrared Detector 640x512/15μm
| Application: | Security Monitoring |
|---|---|
| Technology: | Infrared Thermal Imaging |
| Spectral Range8~14μm: | 3.7~4.8μm MW |
PLUG1212 Uncooled HD LWIR 1280x1024/12μm Module for Ultra Clear Thermal Imaging
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
OEM Cooled MWIR 320x256/30μm Infrared Camera Module
| Type: | Cooled AD Modules |
|---|---|
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
| NETD: | ≤9mK |
Focal Plane Array Uncooled Infrared Detector 400x300 / 17μm VOx Material
| Type: | Microbolometer |
|---|---|
| Resolution: | 400x300 |
| Spectral Range: | 8~14μm |
1280x1024/12μm Uncooled Infrared Module for Ultra Clear Thermal Imaging
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Mini Uncooled Infrared Detectors 400x300 / 12μm
| Size: | 18x16x2.8mm |
|---|---|
| Weight: | <1.5g |
| Type: | Microbolometer |
OEM Cooled Camera Modules 320x256 30μm Infrared Camera Module
| Size: | 142x58.5x71mm |
|---|---|
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
| NETD: | ≤9mK |

