All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ uncooled thermal security camera core ] match 305 Products.
Uncooled 640x512 Thermal Camera Module 12μm Typical NETD 40mk For Drones
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled LWIR Drone Thermal Camera 640x512 12μm for Firefighting & Rescue
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
640x512 17μm Infrared Thermal Camera Module Core for Industrial Thermography
| Temperature Range: | -20℃~+550℃ (Customizable) |
|---|---|
| Temperature Accuracy: | ±2℃ Or ±2% |
| Resolution: | 640x512/17μm |
LWIR Thermal Module With 640x512 Resolution Uncooled Infrared Detector
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Thermal Camera for Fever Detection, Uncooled LWIR Thermal Module 400x300/17μm
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
PLUG-R Uncooled LWIR Radiometric Infrared Camera Module with Thermography
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz |
| NETD: | <30mK |
High Sensitivity Infrared Thermal Camera Module Core NETD <30mk
| Temperature Range: | -20℃~+550℃ (Customizable) |
|---|---|
| Temperature Accuracy: | ±2℃ Or ±2% |
| Resolution: | 640x512/17μm |
PLUG1212 High Stability 1280x1024 Uncooled Infrared Module For All Weather Conditions
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Industrial Thermography LWIR Thermal Camera Module Uncooled 400x300 17μm
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| NETD: | <30mK |
OEM Thermal Camera Module Uncooled 256x192 / 12μm for Night Vision Camera
| Temperature Range: | -20℃~+550℃ (Customizable) |
|---|---|
| Temperature Accuracy: | ±3℃ Or ±3% |
| Resolution: | 256x192/12μm |

