All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ uncooled infrared surveillance camera ] match 151 Products.
Ultra-Compact 256×192 Resolution 12μM Pixel Size Plug-In Thermal Camera Infrared Camera Module
| NETD: | ≤50mK |
|---|---|
| Spectral Response: | 8~14μm |
| Operating Voltage: | 3.3V±0.1V |
MWIR Cooled Optical Gas Imaging Camera RS058 for Visualizing Invisible VOCs
| Function: | Gas Leak Detection |
|---|---|
| Cryo Cooler: | RS058 |
| Detector Resolution: | 320x256 |
256×192 Resolution 12μm Pixel Size Plug-in Thermal Camera Module with 300mW Power Consumption
| Typical Power Consumption: | 300mW |
|---|---|
| Operating Voltage: | 3.3V±0.1V |
| Lens (HFOV/FL): | 56°/ 3.2mm |
Smartphone-compatible 25Hz 256×192/12μm Infrared Thermal Imaging Module Plug-in Thermal Camera
| Infrared Detector Resolution: | 256×192/12μm |
|---|---|
| Lens (HFOV/FL): | 56°/ 3.2mm |
| Output Data: | 14bit Raw |
GAVIN615L T2SL Thermal Camera Core LWIR Cooled Thermal Image Sensor Module
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| Cryo Cooler: | RS058 |
| NETD: | ≤25mK |
256×192/12μm Resolution Plug-in Thermal Camera with USB2.0 Interface and Focus Free Design
| Infrared Detector Resolution: | 256×192/12μm |
|---|---|
| Temperature Measurement Range: | -20℃~+550℃ |
| Digital Video Interface: | USB2.0 |
Security Monitoring MWIR Cooled Infrared Detector 640x512/15μm
| Application: | Security Monitoring |
|---|---|
| Technology: | Infrared Thermal Imaging |
| Spectral Range8~14μm: | 3.7~4.8μm MW |
1280x1024 12μm Cooled Infrared Detector with Integrated Dewar Cooler Assembly
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK (F2/F4) |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
15μm 640x512 MWIR Infrared Detector Cooled for Remote Monitoring System
| Resolution: | 640x512/12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤17mK (F2); ≤18mK (F4) |
| Spectral Range8~14μm: | 3.7~4.8μm MW |
Security Monitoring MWIR Cooled Infrared Detector 640x512 15μm
| Application: | Security Monitoring |
|---|---|
| Technology: | Infrared Thermal Imaging |
| Spectral Range8~14μm: | 3.7~4.8μm MW |

