All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ uncooled infrared surveillance camera ] match 151 Products.
Portable Thermal Imaging Module with 120×90 Resolution Wafer-level Infrared Detector and USB2.0 Interface
| Type: | Plug-in Thermal Camera |
|---|---|
| Spectral Response: | 8~14μm |
| Digital Video Interface: | USB2.0 |
Manual Focus 640x512 Resolution Microbolometer Uncooled Thermal Imaging Module
| Typical NETD: | <40mK |
|---|---|
| Spectral Range: | 8μm To 14μm |
| Sensor: | Uncooled Focal Plane Arrays |
TWIN612 Thermal Imaging Module Sharp & Clear Images with ±2℃ or ±2% Accuracy
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR Thermal Imaging Module With Temperature Measurement Accuracy of ±2℃ or ±2%
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Fast Integration MCT MWIR Cooled Thermal Module 640x512/15μm
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
Resolution 1280x1024 Thermal Imaging Module With 30 - 180mm Zoom Lens
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Frame Rate: | 25Hz |
Clear Thermal Imaging MWIR Cooled IR Detector 640x512/15μm
| Spectral Range8~14μm: | 3.7~4.8μm MW |
|---|---|
| Technology: | Infrared Thermal Imaging |
| Operation Temperature: | -45℃~+71℃ |
640x512 15μm MCT MWIR Cooled Module Fast Integration RoHS Approved
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤18mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm |
Cooled FPA MCT IR Detector 320x256 30μm for Fast Integration
| Material: | MCT |
|---|---|
| Resolution: | 320x256/30μm |
| NETD: | ≤9mK (F2); ≤15mK (F4) |
RS046H Split Integrated Dewar Cooler Assembly
| Cooling Power: | (@100K@20℃)>400mW |
|---|---|
| Stable Power Consumption: | <3.5W (130mW@100K@20°C) |
| Working Temperature: | -45℃~+85℃ |

