All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ thermal imaging security camera core ] match 338 Products.
12μm Pixel Pitch LWIR Camera with VPC/ USB3.0/ GigE/ Cameralink Extension Components
| Weight: | 67g |
|---|---|
| Typical NETD: | <40mK |
| Pixel Pitch: | 12μm |
Uncooled LWIR Camera Module Core 640x512 / 17μm Strong Environmental Adaptability
| Resolution: | 640x512/17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
OEM Thermal Camera Module Uncooled 256x192 / 12μm for Night Vision Camera
| Temperature Range: | -20℃~+550℃ (Customizable) |
|---|---|
| Temperature Accuracy: | ±3℃ Or ±3% |
| Resolution: | 256x192/12μm |
OEM IR High Resolution Thermal Camera Module Long Range Detection
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Firefighting Thermal Camera Module Uncooled LWIR Thermal Module 640x512/12μm
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
| Typical Power Consumption: | <1.2W |
Uncooled FPA Thermal Detector Camera 50Hz For Security Monitoring
| Resolution: | 400x300 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled 640x512 Thermal Camera Module 12μm Typical NETD 40mk For Drones
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR Thermal Camera Module Uncooled Horizontally 30mK for ADAS
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| NETD: | <30mK |
Industrial Thermography LWIR Thermal Camera Module Uncooled 400x300 17μm
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| NETD: | <30mK |
PLUG612 Thermal Camera Module Uncooled VOx LWIR 640x512/12μm for Surveillance Camera
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Frame Rate: | 9Hz/25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| Resolution: | 640x512 / 12μm |

