All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ thermal imaging security camera core ] match 338 Products.
VOx Uncooled Infrared Camera Module 400x300 / 17μm Rapid Development
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Ultra-Compact 256×192 Resolution 12μM Pixel Size Plug-In Thermal Camera Infrared Camera Module
| NETD: | ≤50mK |
|---|---|
| Spectral Response: | 8~14μm |
| Operating Voltage: | 3.3V±0.1V |
256×192 Resolution 12μm Pixel Size Plug-in Thermal Camera Module with 300mW Power Consumption
| Typical Power Consumption: | 300mW |
|---|---|
| Operating Voltage: | 3.3V±0.1V |
| Lens (HFOV/FL): | 56°/ 3.2mm |
Smartphone-connected Uncooled 256×192/12μm Thermal Camera for Electrical Hotspots and Mobile Applications
| Infrared Detector Resolution: | 256×192/12μm |
|---|---|
| Output Data: | 14bit Raw |
| Temperature Measurement Accuracy: | Greater Of ±2℃ / ±2% |
Cooled Thermal Module With 640x512 / 15μm MCT MWIR Infrared Detector
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
Fast Integration MCT MWIR Cooled Thermal Module 640x512/15μm
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
320x256 Resolution 30μm Pixel Size MWIR Cooled Optical Gas Imaging Module with 10mK NETD for Gas Leak Detection
| Cooling Time (23 ℃): | ≤8min@12V |
|---|---|
| Function: | Gas Leak Detection |
| Pixel Size: | 30μm |
COIN Micro Thermal Camera Module Uncooled 256x192 Resolution 12μm Pixel Size
| Resolution: | 256x192/12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Temperature Range: | -20℃~+150℃ (Customizable) |
Radiometric VOx Thermal Camera Module Uncooled 640X512/12μm
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
GAVIN330 MWIR Cooled Camera Modules 320x256 30μm Various Zoom Lens Options
| Detector Resolution: | 320x256 / 30μm |
|---|---|
| Size: | 150x67x80mm |
| High Sensitivity: | ≤10mK |

