All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ security uncooled infrared camera module ] match 346 Products.
640x512 / 17μm Infrared Camera Module Core with Clear Thermal Imaging
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 17μm |
| Size: | 44.5x44.5x33.6mm |
OEM Cooled Camera Modules 320x256 30μm Infrared Camera Module
| Size: | 142x58.5x71mm |
|---|---|
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
| NETD: | ≤9mK |
Fully SWaP 256×192/12μm Infrared Camera Module with 300mW Power Consumption and USB2.0 Interface for Security Monitoring
| Lens (HFOV/FL): | 56°/ 3.2mm |
|---|---|
| Digital Video Interface: | USB2.0 |
| Infrared Detector: | Ucooled LWIR FPA 256×192/12μm |
9.1mm 30Hz LWIR 640x512 12μm Infrared Camera Module For Drones
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
640x512/12μm Drone Infrared Camera Module for Electricity Power Inspection
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| Typical NETD: | ≤40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
PLUG-R Series Infrared Camera Core Uncooled Thermal Camera Module 400x300/17μm
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Temperature Measurement Range: | -20℃~550℃ |
| NETD: | <30mK |
384x288 / 17μm Infrared Camera Module Core Uncooled N-Driver Series for Safe Driving
| Resolution: | 384x288/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Smartphone-compatible Thermal Camera Module 120×90/12μm Uncooled Infrared Camera
| Focus Mode: | Focus Free |
|---|---|
| Lens (HFOV/FL): | 50°/1.6mm |
| Product Name: | Smartphone-compatible Thermal Camera |
Uncooled Thermal Surveillance LWIR Camera Module 640x512 8~14μm LW
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |
400x300 17μm LWIR Thermal Camera Module Uncooled with Industrial Thermography
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| NETD: | <30mK |

