All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ security uncooled infrared camera module ] match 346 Products.
Uncooled Infrared Camera Core 1280x1024/12μm for High Stability Thermal Imaging
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Mini Thermal Camera Core Uncooled FPA Infrared Camera Module 256x192/12μm with Thermography
| Resolution: | 256x192/12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
PLUG-R Uncooled LWIR Radiometric Infrared Camera Module with Thermography
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz |
| NETD: | <30mK |
Uncooled Thermal Camera Module with Various Intelligent Image Algorithm
| Resolution: | 384x288 /17μm |
|---|---|
| NETD: | ≤50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
PLUG417R Uncooled Thermographic Camera Module 400x300 / 17μm
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR Uncooled Infrared Camera Core 1280x1024/12μm With Clear Thermal Imaging
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| Spectral Range: | 8~14μm |
| NETD: | <30mK |
RS232 Uncooled Infrared Camera Core 640x512 12um for UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
MegaPixel Plug Series Uncooled Infrared Camera Core Used In Complex Environments
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
400x300 17um LWIR Uncooled Thermal Camera Module for Smart Monitoring
| Resolution: | 384x288 /17μm |
|---|---|
| NETD: | ≤50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Tiny Size Uncooled Infrared Camera Core 40mk 0.7W for UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |

