All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ security uncooled infrared camera module ] match 346 Products.
Uncooled VOx Thermal Imaging Module with High Temperature Accuracy ±2℃
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Enhanced Clarity And Precision HD 1280x1024 Thermal Camera Core
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR 320x256/30μm Cooled Infrared Camera Core with 20mK NETD for Gas Leakage Detection
| Size: | 142mm×58.5mm×80mm |
|---|---|
| Resolution: | 320x256/30μm |
| NETD: | 20mK (F1.5) |
High Resolution LWIR Thermal Surveillance Camera Module Uncooled <30mK NETD
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |
Uncooled Thermal Security Camera Module LWIR 640x512 17μm
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |
Uncooled Thermal Imaging Surveillance Camera Module LWIR 640x512 17μm
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |
Uncooled Focal Plane Arrays Thermal Camera Core 50Hz Frame Rate 67g
| Working Voltage: | 4V~6V |
|---|---|
| Sensor: | Uncooled Focal Plane Arrays |
| Resolution: | 640×512 |
Stable Performance Thermal Camera Core Uncooled 640x512 / 17μm
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Size: | 44.5x44.5x33.6mm |
PLUG617 Uncooled Thermal Module with LWIR 640x512 / 17μm Infrared Detector
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |
Manual Focus 640x512 Resolution Microbolometer Uncooled Thermal Imaging Module
| Typical NETD: | <40mK |
|---|---|
| Spectral Range: | 8μm To 14μm |
| Sensor: | Uncooled Focal Plane Arrays |

