All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ mct ] match 156 Products.
MCT MWIR Cooled Thermal Module 15μm 640x512 for Multi Sensor Payload
| Size: | 125x92x67mm |
|---|---|
| Weight: | ≤650g |
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
MCT MWIR Mid Wave Cooled Thermal Imaging Module 640x512 15μm
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
HD MWIR MCT Cooled Infrared Detector 1280x1024 12μm
| Type: | MWIR Cooled IR Detector |
|---|---|
| Material: | MCT |
| NETD: | ≤20mK (F2/F4) |
Mid Wavelength Cooled Infrared Detector 640x512 15μm
| Technology: | Infrared |
|---|---|
| Material: | MCT |
| Type: | Cooled Infrared Detector |
High Sensitivity Thermal Camera Module 320x256 / 30μm MCT MWIR Cooled
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 1~200Hz Adjustable |
| Size: | 142x58.5x71mm |
LS734 Linear Stirling Cryocooler for Cooling MCT Cooled Infrared Detector
| MTTF: | ≥20000hrs |
|---|---|
| Integration Method: | IDDCA |
| Weight: | ≤1.0kg |
15μm 640x512 Cooled IR Detector Integration MCT MWIR Camera Module
| Resolution: | 640x512/15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤17mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm |
OEM Cooled Camera Module With MWIR MCT 1280x1024 12um Infrared Detector
| Resolution: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| NETD: | ≤20mK |
MCT Cooled Infrared Detector Mid Wave FPA 128x128 25μm
| Resolution: | 128x128 |
|---|---|
| NETD: | <20mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
FPA MCT Cooled Infrared Detector Mid Wave 128x128 / 25μm
| Resolution: | 128x128 |
|---|---|
| NETD: | <20mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |

