All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ mct ] match 156 Products.
MCT MWIR Cooled Infrared Detector Integration 1280x1024 12μm
| Detector Resolution: | 1280x1024 / 12μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 1~100Hz Adjustable |
| Used For: | Secondary Development |
High Resolution OEM Cooled Camera Module 1280x1024 / 12μm MCT MWIR
| Resolution: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| NETD: | ≤20mK |
RS046 MCT MWIR Camera Module 640x512 15μm Integrated Structure
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤18mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm |
MCT MWIR Cooled Thermal Module 15μm 640x512 RS046 Cryocooler
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤18mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm |
MCT MWIR Infrared Thermal Imaging Module Easy Integration 640x512 / 15μm
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤18mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm |
MCT MWIR High Resolution Thermal Camera Module 1280x1024 / 12μm for Long Range Detection
| Resolution: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| NETD: | ≤20mK |
Cooled MWIR Thermal Camera Core 640x512 15μM For Long Range Surveillance
| Type: | Cooled Camera Module |
|---|---|
| Technology: | MCT/HgCdTe |
| Resolution: | 640x512/15μm |
640x512 / 15μm MCT MWIR Cooled Thermal Module for Multi Sensor Payload
| Size: | 125x92x67mm |
|---|---|
| Weight: | ≤650g |
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
LS734 Linear Stirling Cryocooler for Cooling MCT Cooled Infrared Detector
| Weight: | ≤1.0kg |
|---|---|
| Type: | Linear Stirling Cryocooler |
| MTTF: | ≥20000hrs |
MCT MWIR Infrared Detector Cooled Thermal Module 640x512 15μm
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |

