All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ mct ] match 156 Products.
1280x1024 12μm Cooled Infrared Detector with Integrated Dewar Cooler Assembly
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK (F2/F4) |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
RS422 99.5% Pixel Rate Cooled Ir Detector Module Core 1280x1024 12μM
| High Definition: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Frame Rate: | 50Hz/100Hz |
Infrared Cooled Camera Modules 320x256 30μm With 55mm Fixed Zoom Lens
| Style: | Cooled Infrared Module |
|---|---|
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
| NETD: | ≤15mK |
384x288 / 17μm Infrared Camera Module Core Uncooled N-Driver Series for Safe Driving
| Resolution: | 384x288/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
C615S Type II Superlattice LWIR Cooled Infrared Detector 640x512 / 15µm
| Material: | T2SL |
|---|---|
| Technology: | Infrared |
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
Gas Leakage Infrared Camera Core with 320x256/30μm Infrared Detector
| Sensor: | IR Sensor |
|---|---|
| Technology: | Infrared |
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
High Sensitivity Cooled Camera Modules 25mK With Horizontal Image Direction
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤25mK |
| Size: | 155x67x80mm |
HD Cooled Thermal Imaging Module 1280x1024 12μM Long Range Monitoring
| High Definition: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Frame Rate: | 50Hz/100Hz |
640x512 Resolution 15μm Pixel Size MWIR Cooled Thermal Imaging Detector for VOCs Gas Leak Detection
| Typical NETD: | 25mK (F1.5) |
|---|---|
| Function: | Gas Leak Detection |
| Spectral Range: | 3.2±0.1~3.5±0.1μm |
320x256 Resolution MWIR Infrared Detector with 30μm Pixel Size for Cooled Optical Gas Imaging Camera
| Function: | Gas Leak Detection |
|---|---|
| NETD: | 10mK (F1.5) |
| Weight (g): | ≤600g |

