All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ flexible uncooled thermal security camera ] match 43 Products.
Uncooled Infrared Camera Module 640x512 17μm for UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| Camera Lens: | Multiple Available |
| Weight: | <90g |
PLUG-R Uncooled LWIR Radiometric Infrared Camera Module with Thermography
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz |
| NETD: | <30mK |
Light Weight Uncooled Infrared Thermal Camera Module 256x192/12μm
| Temperature Range: | -20℃~+150℃ (Customizable) |
|---|---|
| Resolution: | 256x192/12μm |
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
Fully Optimized SWaP-C Uncooled Microbolometer Camera Detector 256x192 / 12μm
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Type: | Microbolometer |
PLUG1212 High Stability 1280x1024 Uncooled Infrared Module For All Weather Conditions
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
1280x1024 12μm Uncooled VOx Microbolometer Module for Flexible Thermal Imaging Solutions
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Industrial Thermography LWIR Thermal Camera Module Uncooled 400x300 17μm
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| NETD: | <30mK |
640x512 17μm Infrared Thermal Camera Module Core for Industrial Thermography
| Temperature Range: | -20℃~+550℃ (Customizable) |
|---|---|
| Temperature Accuracy: | ±2℃ Or ±2% |
| Resolution: | 640x512/17μm |
800x600 17μm Uncooled Infrared Detector for Thermal Imaging & Thermography
| Resolution: | 800x600 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Size: | 35x25x7.4mm |
640x512 / 17μm Infrared Camera Module Core with Clear Thermal Imaging
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 17μm |
| Size: | 44.5x44.5x33.6mm |

