All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ flexible uncooled thermal security camera ] match 43 Products.
High Sensitivity VOx Thermal Sensor 400x300 / 17μm for Harsh Environments
| Sensor: | FPA Vanadium Oxide |
|---|---|
| Size: | 30x19.8x7.32mm |
| Type: | Uncooled Microbolometer |
LC260 256x192/12μm Thermal Camera Core for Human Body Temperature Measurement
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Temperature Range: | 20℃~50℃ |
Manual 4V~6V Thermal Camera Core with Fixed Focus Athermal 19mm/24mm
| Weight: | 67g |
|---|---|
| Resolution: | 640×512 |
| Fixed Focus Athermal: | 19mm/24mm |
Clear Imaging Drone Thermal Camera Module Uncooled LWIR Camera Core
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| Typical NETD: | ≤40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Thermal Camera for Fever Detection, Uncooled LWIR Thermal Module 400x300/17μm
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
COIN Series Thermal Camera Module with LWIR Uncooled Infrared Detector 400x300 / 17μm
| Technology: | Infrared |
|---|---|
| Material: | Vanadium Oxide |
| Resolution: | 400x300/17μm |
30mK Uncooled Infrared Detectors 50Hz 60Hz for Security / Monitoring
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
OEM IR High Resolution Thermal Camera Module Long Range Detection
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Flexible MWIR Cooled Infrared Detectors With RS046H Split Stirling Cooler
| Resolution: | 640x512/15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤17mK (F2); ≤18mK (F4) |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
20mK NETD Optical Gas Imaging Detector with 320x256 Resolution and 10.3-10.9μm Spectral Range
| *MTTF: | ≥10000h |
|---|---|
| Function: | Gas Leak Detection |
| NETD: | 20mK (F1.5) |

