All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ uncooled thermal surveillance camera module ] match 141 Products.
12μm Pixel Pitch LWIR Camera with VPC/ USB3.0/ GigE/ Cameralink Extension Components
| Weight: | 67g |
|---|---|
| Typical NETD: | <40mK |
| Pixel Pitch: | 12μm |
LWIR VOx FPA Thermal Camera Sensor Module Strong Environmental Adaptability
| Resolution: | 640x512/17μm |
|---|---|
| NETD: | ≤40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled LWIR Thermal Camera Core 400x300 17μm for Building Inspection
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| NETD: | <30mK |
Compact Uncooled Longwave 120x90 / 17μm Infrared Thermal Camera Core for Emerging Markets
| Resolution: | 120x90 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 17μm |
| NETD: | ≤60mK |
Light Weight 120x90 / 17μM Thermal Camera Core For Human Body Temperature Measurement
| Resolution: | 120x90 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 17μm |
| Temperature Range: | 20℃~50℃ |
120×90/12μm Resolution Uncooled Portable Thermal Imaging Plug-in Thermal Camera
| Typical Power Consumption: | 150mW |
|---|---|
| Type: | Plug-in Thermal Camera |
| NETD: | ≤50mK |
Uncooled LWIR Thermal Imaging Module 640x512 12um for UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled VOx FPA Microbolometer Thermal Imaging Module with 120×90 Resolution and 12μm Pixel Size
| Temperature Measurement Accuracy: | Greater Of ±2℃ / ±2% |
|---|---|
| Infrared Camera Detector: | Uncooled LWIR FPA 120x90/12μm |
| Typical Power Consumption: | 150mW |
640x512 15μm MCT MWIR Cooled Module Fast Integration RoHS Approved
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤18mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm |
640x512 12μm Infrared Detectors LWIR Camera Core for Medical Inspection
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |

