All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ uncooled thermal surveillance camera module ] match 141 Products.
LWIR Uncooled Infrared Camera Core 640x512/12µm
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Vanadium Oxide Uncooled IR Camera Core Typical NETD 40mK for UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Manual 4V~6V Thermal Camera Core with Fixed Focus Athermal 19mm/24mm
| Weight: | 67g |
|---|---|
| Resolution: | 640×512 |
| Fixed Focus Athermal: | 19mm/24mm |
RS232 Uncooled Infrared Camera Core 640x512 12um for UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
TWIN612 Thermal Imaging Module Sharp & Clear Images with ±2℃ or ±2% Accuracy
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR Thermal Module With 640x512 Resolution Uncooled Infrared Detector
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
400x300 17μm Thermal Camera Core Thermal Imaging Fever Screening System
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Outdoor LWIR Thermal Camera Core 640x512 25.4mm×25.4mm×35mm
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Smartphone-compatible 25Hz 256×192/12μm Infrared Thermal Imaging Module Plug-in Thermal Camera
| Infrared Detector Resolution: | 256×192/12μm |
|---|---|
| Lens (HFOV/FL): | 56°/ 3.2mm |
| Output Data: | 14bit Raw |
256×192/12μm Resolution Plug-in Thermal Camera with USB2.0 Interface and Focus Free Design
| Infrared Detector Resolution: | 256×192/12μm |
|---|---|
| Temperature Measurement Range: | -20℃~+550℃ |
| Digital Video Interface: | USB2.0 |

