All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ thermal imaging security camera core ] match 338 Products.
640x512 12μm Uncooled Infrared Detector LWIR Infrared Imaging Sensor
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Fully SWaP 256×192/12μm Infrared Camera Module with 300mW Power Consumption and USB2.0 Interface for Security Monitoring
| Lens (HFOV/FL): | 56°/ 3.2mm |
|---|---|
| Digital Video Interface: | USB2.0 |
| Infrared Detector: | Ucooled LWIR FPA 256×192/12μm |
320x256 Resolution 30μm Pixel Size MWIR Cooled Optical Gas Imaging Infrared Detector with 10mK NETD for Gas Leak Detection
| Pixel Size: | 30μm |
|---|---|
| Function: | Gas Leak Detection |
| Spectral Range: | 4.5±0.1μm~4.7±0.1μm |
OEM Cooled Camera Modules 320x256 30μm Infrared Camera Module
| Size: | 142x58.5x71mm |
|---|---|
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
| NETD: | ≤9mK |
256×192/12μm Resolution Plug-in Thermal Camera with USB2.0 Interface and Focus Free Design
| Infrared Detector Resolution: | 256×192/12μm |
|---|---|
| Temperature Measurement Range: | -20℃~+550℃ |
| Digital Video Interface: | USB2.0 |
Uncooled LWIR Thermal Camera Module with 256×192 Resolution and 12μm Pixel Size
| Infrared Detector: | Uncooled LWIR FPA 256×192/12μm |
|---|---|
| Output Data: | 14bit Raw |
| Frame Rate: | 25Hz |
iMC112 Infrared Camera Module with 120×90/12μm Wafer-level Uncooled FPA Microbolometer
| Temperature Measurement Accuracy: | Greater Of ±2℃ / ±2% |
|---|---|
| Resoultion: | 120×90/12μm |
| Detector Type: | Uncooled FPA Microbolometer |
800x600 17μm Uncooled Infrared Detector for Thermal Imaging & Thermography
| Resolution: | 800x600 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Size: | 35x25x7.4mm |
400x300 12μm Thermal Infrared Detectors Uncooled VOx Microbolometer for Thermography
| Size: | 18x16x2.8mm |
|---|---|
| Weight: | <1.5g |
| Resolution: | 400x300 |
High Sensitivity VOx Thermal Sensor 400x300 / 17μm for Harsh Environments
| Sensor: | FPA Vanadium Oxide |
|---|---|
| Size: | 30x19.8x7.32mm |
| Type: | Uncooled Microbolometer |

