All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ 256x192 infrared thermal camera module ] match 71 Products.
Infrared Thermal Camera Module with 256x192/12μm Uncooled LWIR Detector
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| NETD: | ≤45mK |
| Pixel Pitch: | 12μm |
Light Weight Uncooled Infrared Thermal Camera Module 256x192/12μm
| Temperature Range: | -20℃~+150℃ (Customizable) |
|---|---|
| Resolution: | 256x192/12μm |
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
640x512 12μm Infrared Thermal Camera Module PLUG612R LWIR for Fast Integration
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Thermal Camera Module 256x192 / 12μm For AIoT
| Temperature Range: | -20℃~+150℃ (Customizable) |
|---|---|
| Resolution: | 256x192/12μm |
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
Micro Thermal Camera Module with 256x192 Resolution and 12μm Pixel Size for Low Power Consumption
| Resolution: | 256x192/12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤50mK |
| Temperature Range: | -20℃~+550℃ |
Uncooled Thermal Camera Module 640x512 12μM Long Wave Infrared
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
256x192 Resolution 12μm Pixel Pitch Thermography Capable Uncooled LWIR Thermal Camera Module
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Output Data: | 14bit Raw |
| Spectral Range: | 8~14μm |
OEM Uncooled Thermal Camera Module with 256x192 Resolution and 12μm Pixel Size for Focus Free Night Vision
| Temperature Range: | -20℃~+550℃ |
|---|---|
| Temperature Accuracy: | ±2℃ Or ±2% |
| Resolution: | 256x192/12μm |
Uncooled VOx Mini Infrared Thermal Camera Module with 256x192 Resolution and 12μm Pixel Size
| Resolution: | 256x192/12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
256x192 Resolution 12μm Pixel Pitch Focus Free LWIR Thermal Camera Module for Thermography
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Output Data: | 14bit Raw |
| Spectral Range: | 8~14μm |

