All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ 256x192 infrared thermal camera module ] match 71 Products.
Sharp Thermal Imaging LWIR Infrared Camera Module 640x512 12μm For Drones
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled LWIR Thermal Camera Core 400x300 17μm for Building Inspection
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| NETD: | <30mK |
GAVIN330 MWIR Cooled Thermal Imager Module High Reliability 320x256/30μm
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
|---|---|
| Material: | MCT |
| NETD: | ≤10mK |
Uncooled 256×192 Resolution 12μm Pixel Pitch Thermal Camera Core with 330mW Power Consumption for Temperature Measurement
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Digital Video Interface: | USB2.0 / MIPI / DVP / BT.656 / LVDS |
Uncooled LWIR Thermal Camera 384x288 17μM For Body Temperature Screening
| Resolution: | 384x288 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.85W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
RS058 T2SL Thermal Camera Core 640x512 15μm Cooled Infrared Detector Integration
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤25mK |
| Spectral Range: | 7.7~9.5μm (LW) |
Vehicle Mounted Night Vision IR Camera Thermal Camera Core 384x288 / 17μm
| Resolution: | 384x288/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
PAL/NTSC Uncooled Thermal Camera Core With 1~8X Continual Zoom
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| Camera Lens: | Multiple Available |
| Weight: | <90g |
256×192 Resolution 12μm Uncooled Infrared Camera Module for Security Surveillance with Compact 17×17mm Design
| Resolution: | 256×192/12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Large Array Uncooled Thermal Camera Core 1280x1024 12μm for Security Monitoring
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |

