All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ 256x192 infrared thermal camera module ] match 71 Products.
256x192 12μm Vox Microbolometer Detector Sensor
| Resolution: | 256x192 / 12μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 50/60Hz |
| Size: | 23x13x7.32mm |
iMC212 Uncooled Infrared Module with 256x192 Resolution and 300mW Power Consumption for Mobile Device Integration
| Infrared Detector: | Uncooled LWIR Focal Plane Array |
|---|---|
| Resolution: | 256x192/12μm |
| Frame Rate: | 25Hz |
640x512/12μm Uncooled Infrared Camera Core Tiny Size for UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
384x288 17um Infrared Camera Core For Medical Thermography
| Resolution: | 384x288 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.85W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Miniature VOx FPA Thermal Imaging Camera Core with 120x90 Resolution and 12μm Pixel Pitch for Compact Integration
| Spectral Range: | 8~14μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz |
| Resolution: | 120x90 |
800x600 17μm Uncooled Infrared Detector for Thermal Imaging & Thermography
| Resolution: | 800x600 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Size: | 35x25x7.4mm |
iMC212 Infrared Miniature Module with 256×192/12μm for Portable Devices
| Operating Voltage: | 3.3V±0.1V |
|---|---|
| Infrared Detector Resolution: | 256x192 |
| Used For: | Mobile Terminal Applications |
Wafer Level Packaging Uncooled Infrared Detectors LWIR Industrial IR Sensor
| Type: | Microbolometer |
|---|---|
| Resolution: | 400x300 |
| Size: | 18x16x2.8mm |
LWIR Cooled Infrared Detector with 320x256 Resolution and 30μm Pixel Size for SF6/NH3 Gas Leak Detection
| Spectral Range: | 10.3±0.1μm~10.9±0.1μm |
|---|---|
| Cooling Time (23 ℃): | ≤7min@24V |
| Detector Resolution: | 320x256 |
RAW YUV BT656 Digital Video Uncooled Infrared Camera Core 640x512 12um
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |

