All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
1280x1024 12μm Cooled IR Camera Module Core Long Range Detection
| High Definition: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Frame Rate: | 50Hz/100Hz |
Cooled Thermal Camera Core 1280x1024 For High Speed Target Detection
| High Definition: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Frame Rate: | 50Hz/100Hz |
HD Cooled Thermal Imaging Module 1280x1024 12μM Long Range Monitoring
| High Definition: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Frame Rate: | 50Hz/100Hz |
Cooled Thermal Module Camera Core 1280x1024 12μM High Thermal Sensitivity
| High Definition: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Frame Rate: | 50Hz/100Hz |
1280x1024 12μm HD Thermal Camera Module Core Long Range Detection
| High Definition: | 1280x1024 |
|---|---|
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
| NETD: | ≤20mK |
15μm 640x512 Cooled IR Detector Integration MCT MWIR Camera Module
| Resolution: | 640x512/15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤17mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm |
Long Range Detection Cooled IR Detector Module Core 1280x1024 12μM
| High Definition: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Frame Rate: | 50Hz/100Hz |
MWIR Cooled Thermal Module 1280x1024 With Continuous Zoom Lens 37.5~750mm/F4
| High Definition: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Frame Rate: | 50Hz/100Hz |
320x256 30μm Cooled Gas Leakage Detector Camera 23mm Lens for Petrochemical Industry
| Style: | Cooled Infrared Module |
|---|---|
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
| NETD: | ≤15mK |
MCT MWIR Cooled Infrared Detector Integration 1280x1024 12μm
| Detector Resolution: | 1280x1024 / 12μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 1~100Hz Adjustable |
| Used For: | Secondary Development |

