All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ vehicle mounted thermal camera core ] match 81 Products.
Uncooled VOx Mini Infrared Thermal Camera Module with 256x192 Resolution and 12μm Pixel Size
| Resolution: | 256x192/12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
320x256/30μm Thermal Camera Core Cooled IR Camera Module for Gas Leak Detection
| Type: | Gas Leakage Detection |
|---|---|
| Spectral Range: | 3.2±0.1~3.5±0.1μm |
| Size: | 155x67x80mm |
Cooled Thermal Camera Core 320x256 30μm for VOCs Gas Leak Detection
| Style: | Cooled Infrared Module |
|---|---|
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
| NETD: | ≤15mK |
Cooled Thermal Camera Core 320x256 30μm for VOCs Gas Leak Detection
| Style: | Cooled Infrared Module |
|---|---|
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
| NETD: | ≤15mK |
HD LWIR Cooled Thermal Camera Core 640x512 For Long Range Security Monitoring
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤25mK |
| Size: | 155x67x80mm |
GAVIN615B Compact Thermal Camera Core 640x512 / 15μm MCT MWIR Camera Module
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
HD LWIR Cooled Thermal Camera Core 640x512 High Thermal Sensitivity
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤25mK |
| Size: | 155x67x80mm |
High Sensitivity Thermal Camera Core Cooled Camera Module 640x512 / 15μm
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 15μm |
| NETD: | ≤15mK |
Cooled Thermal Camera Core 320x256 Resolution 30μm Pixel with RS058 Cryo Cooler
| Detector Resolution: | 320x256 / 30μm |
|---|---|
| High Sensitivity: | ≤10mK |
| Technology: | MCT/HgCdTe |
GAVIN615L T2SL Thermal Camera Core LWIR Cooled Thermal Image Sensor Module
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| Cryo Cooler: | RS058 |
| NETD: | ≤25mK |

