All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ uncooled thermal security camera module ] match 346 Products.
640x512/12μm Uncooled Infrared Camera Core Tiny Size for UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
25mm Lens Uncooled LWIR Thermal Module 640x512 12μm for Outdoor Detection
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
640x512 12μm Uncooled Infrared Detector LWIR Infrared Imaging Sensor
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Lightweight Uncooled Infrared Camera Core 8~14μm for UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
MCT MWIR Camera Core High Sensitivity With Proximity Board
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤17mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm |
Fast Integration Cooled IR Camera Core EYAS1212 Mega Pixel 1280x1024 / 12μm
| Resolution: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| NETD: | ≤20mK |
400x300 17μm Thermal Camera Core Thermal Imaging Fever Screening System
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Focal Plane Array Uncooled Infrared Detector 400x300 / 17μm VOx Material
| Type: | Microbolometer |
|---|---|
| Resolution: | 400x300 |
| Spectral Range: | 8~14μm |
640x512/12μm FPA Uncooled Infrared Detector Thermal Imaging
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Outdoor LWIR Thermal Camera Core 640x512 25.4mm×25.4mm×35mm
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |

