All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ uncooled thermal security camera module ] match 346 Products.
LWIR VOx Thermal Imaging Module 640x512 Integrated Into Infrared Camera
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR VOx Thermal Imaging Module 640x512 Integrated Into Infrared Camera
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
256×192/12μm Resolution Plug-in Thermal Camera with USB2.0 Interface and Focus Free Design
| Infrared Detector Resolution: | 256×192/12μm |
|---|---|
| Temperature Measurement Range: | -20℃~+550℃ |
| Digital Video Interface: | USB2.0 |
20mK NETD Optical Gas Imaging Detector with 320x256 Resolution and 10.3-10.9μm Spectral Range
| *MTTF: | ≥10000h |
|---|---|
| Function: | Gas Leak Detection |
| NETD: | 20mK (F1.5) |
640x512 15μm Cooled Infrared Detector Module Integration
| Resolution: | 640x512/15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤17mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm |
67g Infrared Detector 8μm-14μm Spectral Range
| Sensor: | Uncooled Focal Plane Arrays |
|---|---|
| Spectral Range: | 8μm To 14μm |
| Pixel Pitch: | 12μm |
15μm 640x512 Cooled MWIR Infrared Detector For Remote Monitoring System
| Resolution: | 640x512/12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤17mK (F2); ≤18mK (F4) |
| Spectral Range8~14μm: | 3.7~4.8μm MW |
1280x1024 12μm Cooled Infrared Detector with Integrated Dewar Cooler Assembly
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK (F2/F4) |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
High Sensitivity Cooled Infrared Detectors with RS058 Cryo Cooler
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
|---|---|
| NETD: | ≤25mK |
| Long Wavelength: | 7.7~9.5 (LW) |
Lightweight Integral Rotary Stirling Cryocooler 750mW for Cooled Infrared Detectors
| Cooling Power: | (@77K@20℃)>750mW |
|---|---|
| Stable Power Consumption: | <12W (550mW@77K@20℃) |
| Working Temperature: | -45℃~+85℃ |

