All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ uncooled lwir thermal surveillance camera ] match 90 Products.
12μm Pixel Pitch LWIR Camera with VPC/ USB3.0/ GigE/ Cameralink Extension Components
| Weight: | 67g |
|---|---|
| Typical NETD: | <40mK |
| Pixel Pitch: | 12μm |
Thermal Camera Core 4V-6V VPC/USB3.0/GigE/Cameralink 44.45mm×44.45mm×26mm
| Working Voltage: | 4V~6V |
|---|---|
| Spectral Range: | 8μm To 14μm |
| Pixel Pitch: | 12μm |
OEM Thermal Camera Module Uncooled 256x192 / 12μm for Night Vision Camera
| Temperature Range: | -20℃~+550℃ (Customizable) |
|---|---|
| Temperature Accuracy: | ±3℃ Or ±3% |
| Resolution: | 256x192/12μm |
Uncooled Long Wave Infrared Sensors 400x300 17μm Vanadium Oxide Material
| Resolution: | 400x300 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 17μm |
| Type: | Microbolometer |
Elevated Skin Temperature Screening Thermal Camera Module 400x300/17μm
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Resolution 1280x1024 Thermal Imaging Module With 30 - 180mm Zoom Lens
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Frame Rate: | 25Hz |
Fully SWaP 256×192/12μm Infrared Camera Module with 300mW Power Consumption and USB2.0 Interface for Security Monitoring
| Lens (HFOV/FL): | 56°/ 3.2mm |
|---|---|
| Digital Video Interface: | USB2.0 |
| Infrared Detector: | Ucooled LWIR FPA 256×192/12μm |
LWIR Uncooled Infrared Camera Core 640x512/12µm
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
PLUG617 Uncooled Thermal Module with LWIR 640x512 / 17μm Infrared Detector
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |
640x512 12μm Infrared Detectors LWIR Camera Core for Medical Inspection
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |

