All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ mwir 640x512 ] match 86 Products.
High Sensitivity Thermal Camera Core Cooled Camera Module 640x512 / 15μm
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 15μm |
| NETD: | ≤15mK |
3.2μm~3.5μm MWIR Cooled FPA Infrared Detector with 640x512 Resolution for Methane Gas Leak Detection
| Spectral Range: | 3.2±0.1~3.5±0.1μm |
|---|---|
| Weight (g): | ≤235g |
| Function: | Gas Leak Detection |
Cooled 640x512 / 15μm LWIR Infrared Detector Integrated Into EO-IR Systems
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 15μm |
| Stable Power Consumption: | <8W |
Cooled 640x512 15μm LWIR Infrared Detector Integrated Into EO-IR Systems
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 15μm |
| Stable Power Consumption: | <8W |
LWIR Thermal Module With 640x512 Resolution Uncooled Infrared Detector
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
HD LWIR Cooled Thermal Camera Core 640x512 High Thermal Sensitivity
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤25mK |
| Size: | 155x67x80mm |
Uncooled LWIR Thermal Imaging Module 640x512 12uM For UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LFD615HZ3 MWIR Thermal Imaging Detector with 640×512/15μm for Gas Leak Detection
| Function: | Gas Leak Detection |
|---|---|
| Detector Resolution: | 640x512 |
| Stable Power Consumption (23 ℃): | ≤4W |
Cooled MWIR Thermal Imaging Detector with 640×512/15μm for High Sensitivity 25mK NETD Gas Leak Detection
| Spectral Range: | 3.2±0.1~3.5±0.1μm |
|---|---|
| Typical NETD: | 25mK (F1.5) |
| Detector Resolution: | 640x512 |
LWIR Thermal Module with 640x512 Resolution Uncooled Infrared Detector
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |

