All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ lwir thermal surveillance camera module ] match 91 Products.
400x300 17μm Compact COIN Series Uncooled Thermal Camera Core
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| Temperature: | -20℃~+150℃ (Customizable) |
| NETD: | <40mK |
iLC212 Uncooled LWIR Infrared Thermal Module 256x192 for Security Thermal Camera
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Power Consumption: | 700mW |
| Spectral Range: | 8~14μm |
EO-IR Systems Integrated LWIR Cooled Infrared Detector 640x512 15μm
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 15μm |
| Stable Power Consumption: | <8W |
Portable Uncooled Thermal Imaging Module with 120×90 Resolution and 12μm Pixel Size for Thermography
| Applications: | AloT, Machine Vision, Industrial Vision, Security Monitoring |
|---|---|
| Type: | Uncooled LWIR Thermal Camera |
| Infrared Detector: | Uncooled VOx FPA Microbolometer |
Uncooled LWIR Infrared Camera Core 256x192 12μm + 3.2mm Lens for Security Camera
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Power Consumption: | 700mW |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Manual Focus 640x512 Resolution Microbolometer Uncooled Thermal Imaging Module
| Typical NETD: | <40mK |
|---|---|
| Spectral Range: | 8μm To 14μm |
| Sensor: | Uncooled Focal Plane Arrays |
LWIR VOx FPA Thermal Camera Sensor Module Strong Environmental Adaptability
| Resolution: | 640x512/17μm |
|---|---|
| NETD: | ≤40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
640x512 12μm Infrared Detectors LWIR Camera Core for Medical Inspection
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
640x512 12µm Uncooled Thermal Camera Core for Wildlife Observation
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
256×192 Resolution Uncooled LWIR FPA Plug-in Thermal Camera with USB2.0 Interface
| Infrared Detector: | Uncooled LWIR FPA 256×192/12μm |
|---|---|
| Typical Power Consumption: | 300mW |
| Digital Video Interface: | USB2.0 |

