All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ ir high resolution thermal camera ] match 416 Products.
Uncooled Thermal Camera Core Longwave FPA 400x300 / 17μm VOx
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| Temperature Range: | -20℃~+550℃ (Customizable) |
MegaPixel 1280x1024 Resolution 12μm Pixel Size Uncooled LWIR Thermal Camera Core with Shutterless Operation
| Resolution: | 1280x1024 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Mini212G2 Thermal Camera Core with 256×192 Resolution and 12μm Pixel Pitch for Low 330mW Power Consumption
| Resolution: | 256×192 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Temperature Range: | -20℃~+550℃ |
Uncooled Thermal Camera Module 640x512 12μM Long Wave Infrared
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled LWIR Thermal Camera 384x288 17μM For Body Temperature Screening
| Resolution: | 384x288 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.85W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Body Temperature Screening Uncooled Thermal Camera Module 384x288 17μM
| Resolution: | 384x288 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.85W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Surveillance Uncooled Thermal Camera Module LWIR 640x512 17μm
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |
640x512 12μm Infrared Thermal Camera Module PLUG612R LWIR for Fast Integration
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
384x288 17μm Vehicle Mounted Thermal Camera with Intelligent Alarm
| Resolution: | 384x288/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
400x300 Fever Screening Thermal Camera Module
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |

