All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ ir high resolution thermal camera ] match 414 Products.
PLUG612R Uncooled Drone Thermal Camera Core for Firefighting Rescuse
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
1280x1024 LWIR Thermal Camera Module With 30mm - 180mm Zoom Lens
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Frame Rate: | 25Hz |
Uncooled 640x512/12μm Thermal Camera Module Light Weight
| Spectral Range: | 8~14μm |
|---|---|
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
| NETD: | <40mK |
Typical Uncooled Thermal Camera Module 640x512 30Hz NETD 40mk for Drones
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Compact LWIR Drone Thermal Camera Uncooled 640x512 For Firefighting
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
384x288 / 12μm Uncooled LWIR Thermal Camera Core for Smooth Imaging
| Resolution: | 384x288 / 12μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 50Hz |
| Typical NETD: | ≤30mK |
Thermal Camera for Fever Detection Uncooled LWIR Thermal Module 400x300/17μm
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
High Sensitivity Infrared Thermal Camera Module Core NETD <30mk
| Temperature Range: | -20℃~+550℃ (Customizable) |
|---|---|
| Temperature Accuracy: | ±2℃ Or ±2% |
| Resolution: | 640x512/17μm |
DVP Interface Infrared Thermal Camera Module 120x90 8~14μm
| Spectral Range: | 8~14μm |
|---|---|
| NETD: | ≤60mK |
| Resolution: | 120x90 |
Uncooled Microbolometer Thermal Camera Core for Wildlife Observation
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |

