All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ ir high resolution thermal camera ] match 416 Products.
LWIR Fever Screening Thermal Camera Module 400x300/17μm for Medical Diagnosis
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
400x300 17μm LWIR Thermal Camera Module Uncooled with Industrial Thermography
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| NETD: | <30mK |
Night Vision Vehicle Mounted Thermal Camera Core High Speed Data Transmission
| Resolution: | 384x288/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Clear Imaging Drone Thermal Camera Module Uncooled LWIR Camera Core
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
SWaP-C LWIR Thermal Camera Module 640x512 12μM For Drones
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
400x300 17μm LWIR Thermal Camera Module Uncooled with Industrial Thermography
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| NETD: | <30mK |
OEM LWIR Thermal Camera core Uncooled 400x300 17μm With Industrial Thermography
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| NETD: | <30mK |
COIN Series Thermal Camera Module with LWIR Uncooled Infrared Detector 400x300 / 17μm
| Technology: | Infrared |
|---|---|
| Material: | Vanadium Oxide |
| Resolution: | 400x300/17μm |
Stable Performance Thermal Camera Core Uncooled 640x512 / 17μm
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Size: | 44.5x44.5x33.6mm |
PLUG612R Uncooled Drone Thermal Camera Core for Firefighting Rescuse
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |

