All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ ir high resolution thermal camera ] match 416 Products.
MWIR Cooled Thermal Module 640x512 15μm for Electro Optical Infrared System
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
MCT MWIR Mid Wave Cooled Thermal Imaging Module 640x512 15μm
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
Uncooled LWIR Thermal Imaging Camera Core 640x512 12um for Forest Fire Prevention
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR VOx Thermal Imaging Module 640x512 Integrated Into Infrared Camera
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Cooled FPA MCT IR Detector 320x256 30μm for Fast Integration
| Material: | MCT |
|---|---|
| Resolution: | 320x256/30μm |
| NETD: | ≤9mK (F2); ≤15mK (F4) |
MCT MWIR Infrared Thermal Imaging Module Easy Integration 640x512 / 15μm
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤18mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm |
MWIR Cooled Thermal Module 640x512 / 15μm for Electro Optical Infrared System
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤20mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
Cooled MWIR Optical Gas Imaging Detector with 10mK NETD and 320x256 Resolution for Gas Leak Detection
| Function: | Gas Leak Detection |
|---|---|
| Size (mm): | 142×58.5×71 |
| NETD: | 10mK (F1.5) |
DVP LVDS USB2.0 interfaces Uncooled Infrared Camera Core 640x512 12um
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
High Sensitivity LWIR Cooled Infrared Detector for Security Application
| Technology: | Infrared |
|---|---|
| Spectral Range: | 7.7~9.5 (LW) |
| Material: | T2SL |

