All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ ir high resolution thermal camera ] match 416 Products.
Uncooled Thermal Camera Core 640x512 Resolution for Outdoor Animal Observation
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| Camera Lens: | Multiple Available |
| Weight: | <90g |
High Sensitivity Thermal Camera Core Cooled Camera Module 640x512 / 15μm
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 15μm |
| NETD: | ≤15mK |
Miniature 256x192/12μm Thermal Camera Core with 330mW Power for AIoT Applications
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Temperature Range: | -20℃~+550℃ |
High Sensitivity Thermal Camera Module 320x256 / 30μm MCT MWIR Cooled
| Resolution: | 320x256 / 30μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 1~200Hz Adjustable |
| Size: | 142x58.5x71mm |
UAV Payloads Uncooled Thermal Camera Module 640x512 Resolution
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Cooled Thermal Camera Core 1280x1024 For High Speed Target Detection
| High Definition: | 1280x1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Frame Rate: | 50Hz/100Hz |
LWIR VOx FPA Thermal Camera Sensor Module Strong Environmental Adaptability
| Resolution: | 640x512/17μm |
|---|---|
| NETD: | ≤40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR VOx FPA Thermal Camera Sensor Module Strong Environmental Adaptability
| Type: | Thermal Camera For Drone |
|---|---|
| Material: | VOx |
| Resolution: | 640x512/17μm |
High Sensitivity VOx LWIR Thermal Camera Module Uncooled 1280x1024/12μm
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
1280x1024 Resolution Thermal Imaging Module with 30-180mm Zoom Lens and Uncooled LWIR Detector
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤30mK |
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz |

