All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ ir high resolution thermal camera ] match 416 Products.
Uncooled LWIR 1280x1024 Thermal Camera Module For Thermal Security Camera
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Frame Rate: | 25Hz |
Cooled MWIR Thermal Camera Core 640x512 15μm For Long Range Surveillance
| Type: | Cooled Camera Module |
|---|---|
| Technology: | MCT/HgCdTe |
| Resolution: | 640x512/15μm |
Uncooled Thermal Camera Module with 1280x1024 Resolution and 12μm Pixel Size for Shutterless Operation in Security & Monitoring
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤30mK |
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz |
LWIR Thermal Camera Module 400x300 / 17μm with Clear Thermal Imaging
| NETD: | <30mK |
|---|---|
| Weight: | ≤77g |
| Type: | Uncooled Camera Module |
256x192 12μm Thermal Camera Core Uncooled Fully Optimized SWaP-C
| Type: | Uncooled Camera Module |
|---|---|
| Technology: | Infrared |
| Resolution: | 256x192 / 12μm |
Cooled MWIR Thermal Camera Core 640x512 15μm For Long Range Surveillance
| Type: | Cooled Camera Module |
|---|---|
| Technology: | MCT/HgCdTe |
| Resolution: | 640x512/15μm |
1280x1024 Resolution 12μm Pixel Size Uncooled FPA Thermal Camera Core for Security
| NETD: | ≤30mK |
|---|---|
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz |
High Frame Rate MWIR Thermal Camera Core 15μm 640x512 with RS058 Cryo Cooler
| Type: | Cooled Camera Module |
|---|---|
| Technology: | MCT/HgCdTe |
| Resolution: | 640x512/15μm |
Industrial Grade 1280x1024 12μm Thermal Camera Module With High Temperature Range
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
400x300 / 17μm Thermal Camera Core Integrated in Thermal Security Camera for Surveillance
| Type: | Uncooled Camera Module |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Resolution: | 400x300 / 17μm |

