All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ 400x300 thermal imaging system ] match 92 Products.
Uncooled FPA Thermographic Thermal Camera Core 400x300 17um
| Resolution: | 384x288 /17μm |
|---|---|
| NETD: | ≤50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
400x300 17μm Fever Screening Camera Module for Body Temperature Measurement
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled VOx Thermal Camera For Fever Detection
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Thermal Camera Module with Various Intelligent Image Algorithm
| Resolution: | 384x288 /17μm |
|---|---|
| NETD: | ≤50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Thermal Camera Module 640x512 12μM Long Wave Infrared
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
800x600 17μm Uncooled Infrared Detector for Thermal Imaging & Thermography
| Resolution: | 800x600 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Size: | 35x25x7.4mm |
640x512 / 17μm Infrared Camera Module Core with Clear Thermal Imaging
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 17μm |
| Size: | 44.5x44.5x33.6mm |
640x512 12μm Infrared Thermal Camera Module PLUG612R LWIR for Fast Integration
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
OEM IR High Resolution Thermal Camera Module Long Range Detection
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Thermal Surveillance Camera Module LWIR 640x512 17μm
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |

