All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ 400x300 thermal imaging system ] match 87 Products.
400x300 / 17μm Thermal Camera Core Integrated in Thermal Security Camera for Surveillance
| Type: | Uncooled Camera Module |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
400x300 Resolution 12μm Pixel Size VOx Microbolometer Uncooled Infrared Detector for Thermal Imaging
| Resolution: | 400x300 / 12μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
400x300 17μm Thermal Security Camera Core with LWIR Uncooled Infrared Detector
| Technology: | Infrared |
|---|---|
| Material: | Vanadium Oxide |
| Resolution: | 400x300/17μm |
Thermal Camera for Fever Detection, Uncooled LWIR Thermal Module 400x300/17μm
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
VOx LWIR Fever Screening Thermal Camera Core Uncooled 400x300 17μm
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm LW |
400x300 Resolution 12μm Pixel Pitch Uncooled VOx Microbolometer Thermal Infrared Detector for Thermography
| Size: | 18x16x2.8mm |
|---|---|
| Weight: | <2g |
| Resolution: | 400x300 |
LWIR Uncooled Infrared Camera Core with 1280x1024 Resolution 12μm Pixel Size and Shutterless Operation for Clear Thermal Imaging
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| Spectral Range: | 8~14μm |
| NETD: | ≤30mK |
LWIR Thermal Camera Module with 640x512 Resolution and 12μm Pixel Size for Clear Thermal Imaging
| Typical NETD: | ≤20mK |
|---|---|
| Digital Frame Rate: | 50Hz |
| Type: | Uncooled Camera Module |
384x288 Resolution 12μm Pixel Pitch LWIR Thermal Camera Module with Shutterless Design
| Resolution: | 384x288 / 12μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 50Hz |
| Typical NETD: | ≤30mK |
384x288 Resolution 12μm Pixel Size Shutterless Design LWIR Uncooled Thermal Camera Module
| Resolution: | 384x288 /12μm |
|---|---|
| NETD: | ≤30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |

