All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ 400x300 thermal imaging system ] match 92 Products.
PLUG617 LWIR Thermal Security Camera Module With 640x512 17μm Resolution
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |
Uncooled Infrared Thermal Security Camera Module With Multiple Lenses
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Typical Power Consumption: | <1.2W |
| NETD: | <30mK |
640x512 15μm T2SL LWIR Thermal Camera Module High Resolution GAVIN615L
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤25mK |
| Spectral Range: | 7.7~9.5μm LW |
Ultra Compact Uncooled Thermal Module With 9.1 / 13 / 19mm Lens
| Resolution: | 384x288 /17μm |
|---|---|
| NETD: | ≤50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled LWIR Thermal Camera 384x288 17μM For Body Temperature Screening
| Resolution: | 384x288 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.85W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Body Temperature Screening Uncooled Thermal Camera Module 384x288 17μM
| Resolution: | 384x288 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.85W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
VOx High Resolution Thermal Camera Module Uncooled LWIR 1280x1024 / 12μm
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Vehicle Mounted Night Vision IR Camera Thermal Camera Core 384x288 / 17μm
| Resolution: | 384x288/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
RS058 T2SL Thermal Camera Core 640x512 15μm Cooled Infrared Detector Integration
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤25mK |
| Spectral Range: | 7.7~9.5μm (LW) |
LWIR 400x300 / 17μm VOx Uncooled Infrared Detector, FPA Microbolometer
| Type: | Microbolometer |
|---|---|
| Resolution: | 400x300 |
| Material: | Vanadium Oxide |

