All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ 30hz thermal imaging core ] match 243 Products.
Flexible Uncooled Thermal Security Camera Module With LWIR 640x512 12μm
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| Size: | 25.4x25.4x14.1 (With Shutter) |
| Typical Power Consumption: | <0.75W |
Uncooled Thermal Surveillance Camera Module LWIR 640x512 17μm
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |
LWIR Uncooled Thermal Camera Module With Industrial Thermography
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| NETD: | <30mK |
Light & Flexible Uncooled Thermal Module with LWIR 640x512 / 12μm Infrared Detector Sensor
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| Size (mm): | 25.4x25.4x14.1 (With Shutter) |
| Typical Power Consumption: | <0.75W |
PLUG617 Uncooled Thermal Module with LWIR 640x512 / 17μm Infrared Detector
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |
Fast Integration Drone Thermal Camera With Uncooled Infrared Thermal Detector
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Optimized SWaP-C iLC212 Thermal Camera Module with 3.2mm Lens
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Power Consumption: | 700mW |
| Spectral Range: | 8~14μm |
RoHS Uncooled LWIR Drone Thermal Camera 640x512 for Firefighting
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled LWIR 256x192 / 12μm Thermal Security Camera Module
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Weight: | 8.9g±0.5g (including 3.2mm Lens) |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled LWIR Mini Camera Module 256x192 For Thermal Imaging Surveillance Camera
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Power Consumption: | 70mW |
| Spectral Range: | 8~14μm |

