All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ 30hz thermal imaging core ] match 243 Products.
Uncooled Infrared Thermal Security Camera Module With Multiple Lenses
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Typical Power Consumption: | <1.2W |
| NETD: | <30mK |
Uncooled Infrared Thermal Security Camera Module With Multiple Lenses
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Typical Power Consumption: | <1.2W |
| NETD: | <30mK |
PLUG-R Series Infrared Camera Core Uncooled Thermal Camera Module 400x300/17μm
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| Temperature Measurement Range: | -20℃~550℃ |
| NETD: | <30mK |
Multifunctional Drone Thermal Camera VOx LWIR Camera Core
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | ≤40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Typical Uncooled Thermal Camera Module 640x512 30Hz NETD 40mk for Drones
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Thermal Surveillance Camera Module LWIR 640x512/17μm
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |
Compact LWIR Thermal Camera Module 640x512 12μm for Intelligent Hardware
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled Thermal Camera Module LWIR 640x512 17μm for Security
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |
Uncooled Thermal Surveillance LWIR Camera Module 640x512 8~14μm LW
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |
Uncooled Thermal Infrared Surveillance Camera Module LWIR 640x512 17μm
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |

