All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Thermal Camera Core 4V-6V VPC/USB3.0/GigE/Cameralink 44.45mm×44.45mm×26mm
| Working Voltage: | 4V~6V |
|---|---|
| Spectral Range: | 8μm To 14μm |
| Pixel Pitch: | 12μm |
12μm Pixel Pitch LWIR Camera with VPC/ USB3.0/ GigE/ Cameralink Extension Components
| Weight: | 67g |
|---|---|
| Typical NETD: | <40mK |
| Pixel Pitch: | 12μm |
LWIR Thermal Imaging Module With 640x512 12μM Infrared Detectors For Outdoors
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled LWIR Thermal Camera Core with Fixed Focus Athermal Lens 19mm/24mm
| Spectral Range: | 8μm To 14μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 50Hz |
| Fixed Focus Athermal: | 19mm/24mm |
Manual Focus 640x512 Resolution Microbolometer Uncooled Thermal Imaging Module
| Typical NETD: | <40mK |
|---|---|
| Spectral Range: | 8μm To 14μm |
| Sensor: | Uncooled Focal Plane Arrays |
Manual Focus Thermal Camera Core with 640×512 Resolution 8μm to 14μm Spectral Range
| Focus: | Manual |
|---|---|
| Resolution: | 640×512 |
| Pixel Pitch: | 12μm |
67g Infrared Detector 8μm-14μm Spectral Range
| Sensor: | Uncooled Focal Plane Arrays |
|---|---|
| Spectral Range: | 8μm To 14μm |
| Pixel Pitch: | 12μm |
Uncooled Focal Plane Arrays Thermal Camera Core 50Hz Frame Rate 67g
| Working Voltage: | 4V~6V |
|---|---|
| Sensor: | Uncooled Focal Plane Arrays |
| Resolution: | 640×512 |
Uncooled Infrared Thermal Security Camera Module With Multiple Lenses
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Typical Power Consumption: | <1.2W |
| NETD: | <30mK |
Uncooled Infrared Thermal Security Camera Module With Multiple Lenses
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Typical Power Consumption: | <1.2W |
| NETD: | <30mK |

