All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Uncooled VOx Thermal Imaging Module with High Temperature Accuracy ±2℃
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
PLUG617 LWIR Thermal Security Camera Module With 640x512 17μm Resolution
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |
Uncooled Thermal Camera Module LWIR 640x512 17μm for Security
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |
Uncooled Thermal Security Camera Module LWIR 640x512 17μm
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |
Uncooled Infrared Thermal Security Monitoring Camera Module With Optional Lens
| Type: | Uncooled Infrared Module |
|---|---|
| Typical Power Consumption: | <1.2W |
| NETD: | <30mK |
FPA MCT Cooled Infrared Detector Mid Wave 128x128 / 25μm
| Resolution: | 128x128 |
|---|---|
| NETD: | <20mK |
| Spectral Range: | 3.7~4.8μm MW |
LS734 Linear Stirling Cryocooler for Cooling MCT Cooled Infrared Detector
| Type: | Linear Stirling Cryocooler |
|---|---|
| MTTF: | ≥20000hrs |
| Weight: | ≤1.0kg |
LS734 Linear Stirling Cryocooler for Cooling MCT Cooled Infrared Detector
| Weight: | ≤1.0kg |
|---|---|
| Type: | Linear Stirling Cryocooler |
| MTTF: | ≥20000hrs |
LS734 Linear Stirling Cryocooler for Cooling MCT Cooled Infrared Detector
| MTTF: | ≥20000hrs |
|---|---|
| Integration Method: | IDDCA |
| Weight: | ≤1.0kg |
640x512 / 15μm MCT MWIR Cooled Thermal Module for Multi Sensor Payload
| Size: | 125x92x67mm |
|---|---|
| Weight: | ≤650g |
| Resolution: | 640x512 / 15μm |

