All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ uncooled thermal module with 9 1mm lens ] match 88 Products.
OEM Small Size Uncooled LWIR Thermal Imaging Core 256x192/12μm
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Fast Integration Thermal Imaging Camera Module 384x288 17μm for Health Care
| Resolution: | 384x288 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.85W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled 640x512/12μm Thermal Camera Module Light Weight
| Spectral Range: | 8~14μm |
|---|---|
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
| NETD: | <40mK |
Fast Integration Thermal Imaging Camera Module 384x288 17μM For Health Care
| Resolution: | 384x288 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.85W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR Infrared Thermal Surveillance Camera Module 640x512 9Hz 60Hz
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Camera Lens: | Multiple Available |
VOx Uncooled Infrared Camera Module 400x300 / 17μm Rapid Development
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| NETD: | <40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
400x300 17μm Thermal Security Camera Core with LWIR Uncooled Infrared Detector
| Technology: | Infrared |
|---|---|
| Material: | Vanadium Oxide |
| Resolution: | 400x300/17μm |
Non Invasive Infrared Camera Core for Thermal Imaging System Medical Diagnosis
| Resolution: | 384x288 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.85W |
| Spectral Range: | 8~14μm |

