All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ uncooled thermal module with 9 1mm lens ] match 79 Products.
Drone Infrared Camera Module for Electricity Power Inspection
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| Typical NETD: | ≤40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Small Size Long Wave Thermal Imaging Core 400x300 COIN417G2
| Resolution: | 384x288 /17μm |
|---|---|
| NETD: | ≤50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled LWIR 640x512 / 12μM Thermal Imaging Module For Smart Breeding
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| Typical NETD: | ≤40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
650x512 Thermal Imaging Module Integrated Into UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| Temperature Accuracy: | ±3℃ Or ±3% |
| Typical NETD: | ≤40mK |
640x512/12μm Drone Infrared Camera Module for Electricity Power Inspection
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| Typical NETD: | ≤40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled 640x512 / 12μM Thermal Imaging Camera Module For UAV / Drone Payloads
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
|---|---|
| Typical NETD: | ≤40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled 640x512 Thermal Camera Module 12μm Typical NETD 40mk For Drones
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
RoHS Uncooled LWIR Drone Thermal Camera 640x512 for Firefighting
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Uncooled LWIR Drone Thermal Camera 640x512 12μm for Firefighting & Rescue
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
RAW YUV BT656 Digital Video Uncooled Infrared Camera Core 640x512 12um
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |

