All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ uncooled thermal module with 9 1mm lens ] match 119 Products.
Sharp Thermal Imaging LWIR Infrared Camera Module 640x512 12μm For Drones
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
9.1mm 30Hz LWIR 640x512 12μm Infrared Camera Module For Drones
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Vanadium Oxide Thermal Camera Module 640x512 12μm for UAV And Drone
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Drones Thermal Imaging Module 640x512 12μm With Industrial Thermography
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
256x192 Resolution 12μm Pixel Pitch Thermography Capable Uncooled LWIR Thermal Camera Module
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Output Data: | 14bit Raw |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Miniature Uncooled 256x192 12μm LWIR Thermal Camera Core for Surveillance Integration
| Resolution: | 256x192 |
|---|---|
| Focus Mode: | Focus Free |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR 640X512 / 12μm Thermal Imaging Core for Clear Imaging & AIoT Application
| Temperature Range: | -20℃~+550℃ (Customizable) |
|---|---|
| Temperature Accuracy: | ±3℃ Or ±3% |
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
Thermal Infrared Imaging Cameras For Medical Thermography Solutions
| Resolution: | 384x288 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.85W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
640x512 12µm UAV Thermal Camera Core for Unmanned Aerial Vehicles
| Spectral Range: | 8~14μm |
|---|---|
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
| Temperature Range: | -20℃~+550℃ (Customizable) |
1280×1024 Resolution 12μm Pixel Pitch Vanadium Oxide Uncooled Microbolometer Thermal Imaging Detector
| Resolution: | 1280×1024 |
|---|---|
| Pixel Pitch: | 12μm |
| Type: | Microbolometer |

