All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ 640x512 thermal camera core ] match 214 Products.
640x512 15μm Cooled Camera Modules RS058 T2SL LWIR Camera Core
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| NETD: | ≤25mK |
| Spectral Range: | 7.7~9.5μm (LW) |
SWaP-C LWIR Thermal Camera Module 640x512 12μM For Drones
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
15μm 640x512 MCT MWIR Camera Core Cooled Infrared Detector Fast Integration
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
|---|---|
| Cryocooler: | RS058 |
| NETD: | ≤17mK |
LWIR Thermal Imaging Camera Core With 25Hz/30Hz Frame Rate For ADAS
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.8W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR VOx FPA Thermal Camera Sensor Module Strong Environmental Adaptability
| Resolution: | 640x512/17μm |
|---|---|
| NETD: | ≤40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
LWIR 640X512 / 12μm Thermal Imaging Core for Clear Imaging & AIoT Application
| Temperature Range: | -20℃~+550℃ (Customizable) |
|---|---|
| Temperature Accuracy: | ±3℃ Or ±3% |
| Resolution: | 640x512 / 12μm |
Infrared Thermal Camera Module Core 640x512 / 17μm for Industrial Thermography
| Temperature Range: | -20℃~+550℃ (Customizable) |
|---|---|
| Temperature Accuracy: | ±2℃ Or ±2% |
| Resolution: | 640x512/17μm |
iSE Series Stable Performance 640x512 Resolution 12μm Pixel Pitch Uncooled Thermal Camera Module
| Digital Frame Rate: | 50Hz |
|---|---|
| Typical NETD: | ≤20mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Multifunctional Drone Thermal Camera VOx LWIR Camera Core
| Resolution: | 640x512 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | ≤40mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Drones Uncooled LWIR Thermal Module With 640x512 12μm VOx Microbolometer
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |

