All Products
-
Thermal Camera Core
-
Thermal Security Camera
-
Drone Thermal Camera
-
Plug-in Thermal Camera
-
Cooled Infrared Detectors
-
Cooled Camera Modules
-
Optical Gas Imaging
-
Infrared Thermal Camera Module
-
High Resolution Thermal Camera Module
-
Thermal Camera For Fever Detection
-
Vehicle Mounted Thermal Camera
-
Integrated Dewar Cooler Assembly
-
Uncooled Infrared Detectors
Contact Person :
Wendy Wang
Phone Number :
+86 27 50185150
Keywords [ 400x300 thermal imaging system ] match 92 Products.
PLUG417R Uncooled Thermographic Camera Module 400x300 / 17μm
| Resolution: | 400x300 / 17μm |
|---|---|
| NETD: | <30mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Cooled HgCdTe MWIR Camera Module 640x512/15μm for Handheld Thermal Cameras
| Technology: | Infrared |
|---|---|
| Material: | MCT |
| Resolution: | 640x512 / 15μm |
Vox Microbolometer Uncooled Infrared Detectors 256x192 12μm for Thermal Cameras
| Resolution: | 256x192/12μm |
|---|---|
| Frame Rate: | 50/60Hz |
| Size: | 23x13x7.32mm |
LWIR Cooled Infrared Detector with 320x256 Resolution and 30μm Pixel Size for SF6/NH3 Gas Leak Detection
| Spectral Range: | 10.3±0.1μm~10.9±0.1μm |
|---|---|
| Cooling Time (23 ℃): | ≤7min@24V |
| Detector Resolution: | 320x256 |
Wafer Level Packaging Uncooled Infrared Detectors LWIR Industrial IR Sensor
| Type: | Microbolometer |
|---|---|
| Resolution: | 400x300 |
| Size: | 18x16x2.8mm |
Elevated Skin Temperature Screening IR Camera Module
| Resolution: | 400x300/17μm |
|---|---|
| NETD: | <50mK |
| Spectral Range: | 8~14μm |
384x288 17um Infrared Camera Core For Medical Thermography
| Resolution: | 384x288 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.85W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
640x512/12μm Uncooled Infrared Camera Core Tiny Size for UAV Payloads
| Resolution: | 640x512 |
|---|---|
| Power Consumption: | 0.7W |
| Spectral Range: | 8~14μm |
Ultra Clear Cooled MWIR Camera Core
| Used For: | Surveillance Camera |
|---|---|
| Resolution: | 1280x1024/12μm |
| Frame Rate: | 50Hz/100Hz |
Integral Rotary Stirling Cycle Cryocooler Assembly Low Consumption
| Cooling Power: | (@77K@20℃)>550mW |
|---|---|
| Stable Power Consumption: | <7W (250mW@77K@20℃) |
| Working Temperature: | -45℃~+85℃ |

